Czytelnia

Zioła na porost włosów – jakie stosować?

Nieodpowiednia dieta, niewystarczająca ilość snu, stres, zaburzenia hormonalne czy choroby – to wszystko ma wpływ na urodę. Zastanawiasz się, jaka poprawić wygląd i przyspieszyć porost włosów? Gęste, długie oraz zadbane, stanowią marzenie wielu osób, zarówno pań, jak i panów. Nie zawsze ich kondycja satysfakcjonuje, istnieją jednak naturalne metody, które mogą pomóc w osiągnięciu pożądanego efektu. Mowa o ziołach, które od wieków stosuje się w pielęgnacji urody. To sposoby sprawdzone przez nasze babcie i prababcie, często zapomniane we współczesnym świecie. Może nadszedł czas, by je sobie przypomnieć? Dowiedz się, jaki wpływ mają zioła na porost włosów, czytając poniższy artykuł!

Piękne włosy na wyciągnięcie ręki

Piękny, gruby warkocz, a może rozpuszczone? Niezależnie od stylizacji, zadbane włosy to prawdziwa ozdoba. Niektórym osobom zależy na przyspieszeniu procesu ich wzrostu, innym na uzyskaniu większej gęstości. W obu tych przypadkach dużą rolę odgrywają kosmetyki zawierające zioła. Ich stosowanie to naturalny sposób na porost włosów, który można przetestować samodzielnie, w zaciszu domowym. Podziałają one dwukierunkowo. Z jednej strony mogą przyspieszyć wzrost. Z drugiej natomiast pobudzają wzrost nowych włosów.

Wykorzystywanie właściwości roślin w systematycznej pielęgnacji to naturalne metody dbania o urodę, stosowane zarówno przez osoby, które borykają się z problemem nadmiernej utraty włosów, jak i te, które chcą zachwycać zdrowymi, długimi pasmami. Warto jednak pamiętać, że naturalne kosmetyki przynoszą efekty tylko kiedy są stosowane regularnie. Rezultaty mogą też pojawić się dopiero po pewnym czasie. Jeśli zaś sięga się po zioła do picia lub np. kapsułki, warto skonsultować się z lekarzem.

Jakie zioła stosować na szybki porost włosów?

Kiedy wiadomo już, w jaki sposób kosmetyki roślinne mogą wpłynąć na wygląd i kondycję pasm, pora odkryć, które gatunki roślin wykazują takie działanie. Tak naprawdę ziół stosowanych w kosmetykach, mogących przyspieszać porost włosów, jest wiele. Do najpopularniejszych należą:

  • skrzyp polny,

  • łopian,

  • pokrzywa,

  • tatarak.

Coraz więcej osób szuka naturalnych sposobów na dbanie o urodę. Należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze składników roślinnych do konkretnego problemu. Jeśli chodzi o zioła na porost włosów, istotna jest również metoda ich stosowania. Tak naprawdę można je wykorzystywać w różnych formach.

Zioła na porost włosów – jak z nich korzystać?

Osoby chcące sięgnąć po naturalne sposoby na dodanie czuprynie  gęstości czy przyspieszenie wzrostu mogą zdecydować się na stosowanie rozmaitych preparatów ziołowych do użytku zewnętrznego. Dzięki temu każdy może wybrać, która forma bardziej mu odpowiada. Najlepsze efekty dają tzw. wcierki, gdyż pozwalają odżywiać włosy na etapie wzrostu, przyczyniając się także do dotlenienia cebulek i mieszków. W ten sposób można też wykorzystać olejki ziołowe oraz eteryczne, jak również domowe płukanki z ziół. Robi się je z suszu roślinnego (który można nawet wykonać samodzielnie) albo z herbatki do picia, pokrzywowej czy ze skrzypu. Wystarczy po zaparzeniu i przestudzeniu polać naparem głowę po myciu i spłukaniu szamponu i wykonać masaż skalpu.

Naturalna pielęgnacja włosów

Warto pamiętać, że kondycja pasm, a także tempo ich wzrostu, są ściśle uzależnione od stanu skóry głowy, więc to o nią należy zadbać przede wszystkim. Niezależnie, czy chodzi o przyspieszenie wzrostu włosów, czy ich zagęszczenie, da się osiągnąć zamierzony efekt w zgodzie z naturą. Na rynku dostępne są różne produkty zawierające wyciągi roślinne. Można wybrać zioła do picia, a także wcierki i inne preparaty kosmetyczne. Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie formę.