Ziołolecznictwo i fitoterapia Wrocław

naturopata wrocław

Osoby trafiające na tę stronę interesują się niekonwencjonalnymi rozwiązaniami problemów zdrowotnych. Niekiedy chcą jedynie wzmocnić ziołami naturalną odporność organizmu. Czasem jednak oczekują pomocy w leczeniu schorzenia, z którym nie mogą poradzić sobie lekarze medycyny. Zapewniamy wsparcie ludziom szukającym dobrego zielarza we Wrocławiu. Zajmujemy się ziołolecznictwem, znanym też jako fitoterapia.

Co to jest ziołolecznictwo?

Dziedzina, której się w pełni poświęciliśmy, należy do najstarszych dziedzin medycyny naturalnej. Pełnymi garściami czerpie z bogactw przyrody, przede wszystkim z właściwości roślin leczniczych. Warto podkreślić, że w swojej pierwotnej formie ziołolecznictwo istnieje praktycznie tak długo jak ludzka cywilizacja. Zielarz samouk od zawsze obserwował naturę, w tym zwierzęta spożywające zioła, które nie wchodziły do ich standardowej diety. Poznawał w ten sposób potencjał flory. Uczył się, które rośliny mogą być dobre (w rozumieniu przydatne w leczeniu infekcji etc.), a których lepiej unikać dla własnego bezpieczeństwa.

naturopata wrocław

Tak właśnie rozwijała się fitoterapia, którą znamy współcześnie. Sukcesywnie przybywa pasjonatów leczących różnego rodzaju dolegliwości przy użyciu ziół. Z dumą możemy przyznać, że zaliczamy się do tej grupy. Każdego dnia zapewniamy pacjentom dostęp do skutecznych preparatów oraz organizujemy warsztaty. Prowadzimy ziołolecznictwo we Wrocławiu. Wykorzystujemy ekstrakty roślinne z rozmaitych gatunków. Dodatkowo przyswoiliśmy wiedzę o roślinach niebezpiecznych typu wilcza jagoda (pokrzyk) , a zarazem pomocnych w zwalczaniu wielu uciążliwych objawów.

dobry zielarz wrocław

Na czym polega leczenie ziołami?

W ostatnich latach można zaobserwować nie tyle powrót do natury, co przywrócenie niektórym gatunkom należnego im szacunku. Od czasu wynalezienia leków syntetycznych ziołowe wersje były systematycznie wypychane na margines medycyny, lekceważone, a nierzadko wyśmiewane. Dzisiaj nawet lekarze przyznają, że leczenie naturalnymi miksturami było niedoceniane. Coraz częściej sięgają po preparaty na bazie roślin, wspierając nimi klasyczne metody terapii. Ponadto zainteresowanie widać ze strony użytkowników sieci. Na ogłoszenia w stylu „szukam dobrego zielarza” można się natknąć wszędzie. Zapewne ta tendencja będzie się nie tylko utrzymywać, ale i wzrastać.

Rośliny świetnie sprawdzają się w profilaktyce szeregu chorób. Zawierają substancje takie jak witaminy, kwasy organiczne czy olejki eteryczne. W gatunkach używanych w ziołolecznictwie mogą się znajdować (w całości albo we fragmentach, np. w owocach lub liściach) także pektyny, flawonoidy, alkaloidy, garbniki bądź antocyjany. Bogactwo dobrych składników sprawia, ze zwiększa się grono osób zdecydowanych podjąć leczenie ziołami. Wrocław, Kraków, Warszawa czy Trójmiasto – wykwalifikowani w tej dziedzinie specjaliści przyjmują pacjentów zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach. Najważniejsze, aby ci zielarze dysponowali odpowiednimi kompetencjami. Niepoprawnie dobrana dawka lub brak wiedzy o wchodzeniu w reakcję z określonymi lekarstwami może skutkować konsekwencjami typu wysypka bądź pokrzywka alergiczna.

W czym może pomóc zielarz?

Trudno jednoznacznie określić obszar, w którym poruszają się eksperci w dziedzinie fitoterapii. Leczenie przy pomocy ziół może jedynie wspomagać konwencjonalną terapię albo stanowić jej główny element. Zainteresowanych usługami specjalisty takiego jak zielarz zapraszamy do Wrocławia. Poświęciliśmy mnóstwo wysiłków oraz czasu na poszerzanie kompetencji nie tylko z zakresu samego zielarstwa. Wyróżnia nas holistyczne podejście do problemów, z którymi zgłaszają się do nas pacjenci. Traktujemy je całościowo, z naciskiem na dokładną analizę trybu życia chorego, jego diety oraz nawyków. Poza ziołolecznictwem dysponujemy wiedzą z naturopatii, dietetyki, biotechnologii, mikrobiologii żywności oraz medycyny informacyjnej (biorezonans). Ułatwia nam to ustalenie dobrej ścieżki terapii oraz dopasowanie jej do konkretnego przypadku.

W ramach codziennej pracy otaczamy profesjonalną opieką ludzi cierpiących m.in. na zaburzenia ze strony układu pokarmowego. Leczymy ziołami metaboliczne choroby autoimmunologiczne, a także zajmujemy się diagnostyką oraz terapią boreliozy.

czytaj więcej

Dobry zielarz we Wrocławiu

Zachęcamy do osobistego sprawdzenia potencjału ekstraktu z roślin leczniczych. Służymy chętnym pomocą, doświadczeniem oraz umiejętnościami. Cieszymy się zaufaniem oraz pozytywnymi opiniami jako dobry zielarz we Wrocławiu. Przyjmujemy ludzi, którzy nie znaleźli wsparcia w tradycyjnej medycynie mimo żmudnych poszukiwań. Holistyczne podejście, empatia oraz otwartość na pacjenta pozwala nam szybko nawiązywać kontakt z osobami korzystającymi z naszych usług.

Na sukces prowadzonych terapii bezpośredni wpływ ma również ciągły głód wiedzy o ziołolecznictwie. Ustawicznie doskonalimy swoje umiejętności, co potwierdzają kolejne zdobywane przez nas certyfikaty. Uważnie śledzimy nowości z zakresu m.in. hirudoterapii czy tradycyjnej medycyny chińskiej. Poznawanie nowych kierunków w medycynie naturalnej otwiera przed nami nowe możliwości.

Fitoterapia Wrocław

Na posiadaną przez nas wiedzę składa się teoria oraz praktyka. W ramach swojej działalności skupiamy się na uprawie, a w dalszej kolejności na przetwórstwie roślin leczniczych oraz wyrobów opracowanych na ich bazie. W ramach fitoterapii udzielamy pomocy wszystkim, którzy nie mogą liczyć na wsparcie lekarzy (z przeróżnych powodów). Jako naturopaci oraz fitoterapeuci przyjmujemy we Wrocławiu osoby zainteresowane medycyną naturalną.

Czym zajmuje się fitoterapeuta?

Zakres obowiązków realizowanych przez specjalistów ziołolecznictwa może być bardzo szeroki. Między innymi, fitoterapia wiąże się z samodzielną uprawą określonych gatunków roślin albo pozyskiwaniem ich od zbieraczy bądź plantatorów. Pacjenci poszukujący nie lekarza, a przedstawiciela zawodu takiego jak fitoterapeuta we Wrocławiu znajdą go z łatwością. To miasto wybraliśmy sobie na siedzibę naszej firmy. Tworzymy autorskie mieszkanki ziół, których część posadziliśmy samodzielnie, a część zebraliśmy. Nie wahamy się pokonywać odległych dystansów, aby je zdobyć. Liczy się jedynie jakość zbiorów, więc dokonujemy selekcji po pozyskaniu ich z najczystszych obszarów kraju.

Jako naturopaci dzielimy się z pacjentami doświadczeniem w trakcie fitoterapii oraz pozostałych technik, które wdrażamy. Prócz tego przekazujemy wiedzę uczestnikom prowadzonym przez nas warsztatów zielarskich. Uczymy chętnych na zajęciach, jak samodzielnie opracowywać mikstury, globulki, maści oraz inne preparaty z naturalnych składników. Uprawnienia fitoterapeuty mogą również obejmować popularyzowanie zagadnień opisujących w mediach właściwości roślin leczniczych.

Fitoterapia we Wrocławiu

Z zapałem prowadzimy swoją praktykę w ramach medycyny niekonwencjonalnej. Podchodzimy do chorych indywidualnie. Będąc fitoterapeutami oraz naturopatami, mamy świadomość, że każdy przypadek jest inny. Co za tym idzie, wymaga innego postępowania. Doceniamy potencjał medycyny zintegrowanej, która bierze pod uwagę nieszablonowe rozwiązania, rzadko spotykane w ośrodkach kierujących się akademickimi wytycznymi.

Osoby, które uważają, że ich problemowi może zaradzić fitoterapia we Wrocławiu znajdą kompleksowe wsparcie w naszym gabinecie. Wspomniane już wcześniej holistyczne podejście daje nam możliwość pozbycia się nie tylko jednej dolegliwości. Odpowiednio dobrane mieszanki ziołowe połączone z jedną bądź więcej metodami medycyny naturalnej są w stanie wzmocnić organizm albo zwalczyć infekcję. Podobnie jak rozwiązania zalecane przez lekarzy, mogą wykazać dużą skuteczność w niwelowaniu uciążliwych dolegliwości układu pokarmowego bądź chorych narządów.

Na czym polega praca lekarza naturopaty?

Ważne miejsce w ofercie naszego gabinetu zajmuje nie tylko fitoterapia, lecz również szeroko rozumiana medycyna naturalna. Lekarz posiadający specjalizację w tej dziedzinie w codziennej pracy skupia się na fachowym, a przede wszystkim przemyślanym łączeniu klasycznej oraz niekonwencjonalnej medycyny. Na podstawie swoich kwalifikacji przeprowadza diagnostykę, a w dalszej kolejności leczenie pacjenta. Każdorazowo o postępowaniu decyduje sam naturopata We Wrocławiu oferujemy taką terapię chętnym borykającym się z różnego typu objawami. Może odgrywać rolę komplementarną, czyli wzajemnie uzupełniać się z tradycyjnymi metodami. Może także je zastępować, co będzie uzależnione od konkretnego przypadku, zaawansowania choroby etc.

Ekspert naturoterapii skupia się w swoich dążeniach na stopniowym przywróceniu pacjentowi równowagi (ogólnego stanu zdrowia) przy zastosowaniu naturalnych środków. Dotyczy to zarówno preparatów, jak i techniki, którymi posiłkują się fitoterapeuci. Dobrodziejstwa czerpane z przyrody nie wykluczają się przy tym z nowoczesnymi technologiami. Jeśli zachodzi taka konieczność, należy posłużyć się m.in. specjalistyczną aparaturą diagnostyczną. Mamy świadomość, że bywają sytuacje, w których egzamin najlepiej zdaje terapia kombinowana (hybrydowa), a nie ograniczanie się wyłącznie do jednego rozwiązania. Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami specjalisty takiego jak lekarz naturopata, we Wrocławiu można umówić się z nami na konsultację. Zapewniamy kompleksowość usług, pełne empatii podejście oraz koncentrację na problemie, z którym pojawił się u nas dany człowiek.

Naturopata – Wrocław oraz okolice

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w razie chęci przetestowania możliwości, jakie niesie ze sobą fitoterapia. W razie wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Miasto, w którym działamy, to Wrocław, ale odwiedzają nas osoby z różnych miejscowości – włącznie z ośrodkami oddalonymi od dolnośląskiej aglomeracji. To stanowi dobitne potwierdzenie efektywności proponowanych przez nas opcji.

Wystarczy do nas zadzwonić, a następnie zarejestrować najbardziej dogodny termin wizyty. Ustalić datę można także on-line. W gabinecie czekają fitoterapeuci oraz naturopaci z dużym doświadczeniem. Cechuje nas pasja, zaangażowanie oraz skupienie na znalezieniu najlepszego możliwego rozwiązania problem