Naszą pasją są zarówno ziołolecznictwo, jak i sam proces wytwarzania preparatów. Bierzemy w nim udział od podstaw: część roślin sadzimy sami i obserwujemy je w procesie wzrastania, część zbieramy na najczystszych obszarach Polski, starannie je selekcjonując. Później poddajemy je procesom obróbki, tak by trafiły do naszych pacjentów w formie autorskich mieszanek, nalewek, maści, globulek i innych. Tą miłością do roślin dzielimy się z uczestnikami naszych warsztatów zielarskich przekazując im cenną wiedzę i umiejętności samodzielnego wytwarzania skutecznych preparatów fitoterapeutycznych.

Trochę o nas

i naszej pasji

Holistyczne podejście do pacjenta to postawa naszej pracy. Chcemy widzieć człowieka, nie chorobę – stąd indywidualne i pogłębione spojrzenie na każdego, kto trafia do Maruny. Oprócz badań lekarskich, interesuje nas przede wszystkim to, jak pacjent funkcjonuje na co dzień: jaki jest jego rytm dobowy, czy doświadcza stresu, jak dba o swoje emocje, skąd czerpie wiedzę o odżywianiu i zdrowiu.

Zajmujemy się leczeniem, ale chcemy także przywrócić pacjentom poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie, wskazać przyczyny objawów i chorób, z jakimi do nas przychodzą. W czasie konsultacji i warsztatów dajemy im narzędzia do tego, żeby samodzielnie dbali o siebie, odkrywając na nowo mądrość ciała i natury.

Kim

jesteśmy?

Joanna Arciszewska-Olejniczak

Joanna Arciszewska-Olejniczak jest zielarką, dietetyczką, psychodietetyczką, naturoterapeutką, biotechnologiem i mikrobiologiem żywności. Empatycznie i z uważnością podchodzi do pacjentów, indywidulanie dobierając metody diagnostyki i leczenia. Wielkie pokłady optymizmu i kreatywność poparta wiedzą i wieloletnim doświadczeniem sprawiają, że często z sukcesem pracuje z osobami, wobec których medycyna konwencjonalna okazuje się być nieskuteczna. Specjalizuje się w leczeniu chorób metabolicznych autoimmunologicznych i zaburzeń układu pokarmowego.

Marek Olejniczak

 

Marek Olejniczak jest zielarzem, naturoterapeutą, specjalistą medycyny informacyjnej (biorezonans). W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim terapią ziołami oraz badaniem obciążeń organizmu przy pomocy urządzenia Bicom OPTIMA. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu boreliozy, jej koinfekcji oraz innych przewlekłych infekcji. Wieloletnie doświadczenie w pracy w branży farmaceutycznej doprowadziło go do miejsca, w którym mógł docenić holistyczne podejście do zdrowia i potrzebę powrotu człowieka do jego naturalnego rytmu funkcjonowania.

Jesteśmy

kompetentni

Nasze świadectwa
i certyfikaty

Nasza praca to nasza pasja, stąd też ciągła potrzeba doskonalenia naszych umiejętności i podnoszenia naszych kwalifikacji.

Regularnie poszukujemy nowych dziedzin medycyny naturalnej, które mogłyby jeszcze skuteczniej wesprzeć naszych pacjentów. Inspirujemy się i szkolimy m.in. z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i hirudoterapii.