Ziołolecznictwo

Maruna to przestrzeń, w której zajmujemy się człowiekiem jako całością. Zdrowie i dobrostan naszych pacjentów są dla nas najważniejsze, dbamy o nie korzystając szerokiej gamy narzędzi medycyny naturalnej. Ziołolecznictwo, biorezonans, terapia dietą czy bańkami to tylko niektóre z metod, którymi pracujemy w gabinecie. Poprzez zdrowe ciało i emocje prowadzimy pacjentów do spełnionego i świadomego życia.

czytaj więcej

Każdy człowiek to zupełnie inna istota – różni się nie tylko wyglądem, ale również charakterem, stylem bycia, uwarunkowaniami genetycznymi, stanem zdrowia i wieloma innymi czynnikami. Biorąc to pod uwagę, stworzyliśmy Marunę – gabinet, którego obszarem działania jest medycyna holistyczna w mieście Wrocław, oferująca również swoje usługi online. Od pierwszej konsultacji z nami bardzo często rozpoczyna się nowe, uważniejsze życie naszych pacjentów, wpływające na jakość zdrowia i samoświadomość. Zobacz, czym się zajmujemy na co dzień!

Maruna – kim jesteśmy?

Maruna to miejsce, które stworzyliśmy jako dwójka pasjonatów dążenia do uzyskania harmonii pomiędzy zdrowym ciałem a duchem. To gabinet medycyny naturalnej, w którym wykorzystujemy różne metody naturoterapii, mające na celu poprawę jakości życia naszych pacjentów w różnych jego sferach. Doceniamy moc zamkniętą w roślinach – ziołach, owocach i warzywach, specjalizując się nie tylko w ziołolecznictwie, ale również w dietetyce. Jesteśmy przekonani, że odpowiednio dobrana do potrzeb organizmu dieta wspomagana ziołami to absolutny fundament do uzyskania lepszych wyników badań oraz samopoczucia. W naszej pracy wykonujemy również badania obciążeń organizmu przy pomocy zaawansowanych urządzeń. Pomagają one dokładnie ustalić, z jakimi problemami mają do czynienia pacjenci, którzy do nas przychodzą i dzięki temu precyzyjniej ustalić plan terapii.

Medycyna niekonwencjonalna we Wrocławiu i jej popularność

Czasy, w których żyjemy, wymuszają na nas rezygnację z rytuałów sprawiających czystą przyjemność, na rzecz dążenia do wypełniania swoich obowiązków, których z biegiem czasu nie ubywa, a wręcz przybywa. Bardzo często doprowadza to do sytuacji, w których zaczynamy odczuwać różnorodne dolegliwości – kłopoty trawienne, bezsenność, bóle różnych części ciała, stres, przemęczenie, kłopoty z cerą, włosami czy paznokciami i wiele innych. Do gabinetu naturoterapii trafiamy najczęściej dopiero wówczas, gdy samodzielna suplementacja, zmiana nawyków, czy nawet leczenie farmakologiczne nie przynoszą skutku. Zgłębiając temat, nasi pacjenci często dochodzą do wniosku, że ich kłopoty zdrowotne są efektem wielu nakładających się na siebie przyczyn, których zapalnikiem bardzo często bywa stres, niewłaściwa dieta i pośpiech. Nie wiedzą, od czego zacząć swoją terapię i tu na pomoc przychodzi im niekonwencjonalne podejście do leczenia, po które często sięgają mieszkańcy wielkich miast.

Czym jest medycyna holistyczna?

Termin ten funkcjonuje już od wielu lat, jednak uważamy, że świadomość jego znaczenia wśród ludzi jest wciąż zbyt mała. To całościowe podejście do schorzeń człowieka, które nie toczą się jedynie w konkretnym miejscu w ciele, lecz wynikają z wielu nakładających się na siebie przyczyn. Lecząc holistycznie, nie przepisujemy gotowego leku na podstawie wyników badań diagnostycznych. Dowiadujemy się więcej na temat samego człowieka – jego stylu życia, preferencji dotyczących snu, jedzenia, rodzaju pracy, stanu jego ducha i umysłu, relacji rodzinnych. Szczegółowo diagnozujemy pacjenta pod kątem istnienia nietolerancji, alergii, boreliozy i innych problemów, aby móc zrozumieć, z czego te dolegliwości wynikają i móc zadziałać na nie skutecznie na wielu frontach.

Maruna centrum medycyny naturalnej Wrocław - jak leczymy?

W naszym gabinecie posiłkujemy się wiedzą z zakresu Fitoterapii opierającej się na tradycyjnym ziołolecznictwie europejskim oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, uważanej za jedną z najpotężniejszych dziedzin uzdrawiania. Wykorzystujemy również szerokie możliwości, jakie daje nam dietetyka i psychodietetyka, a także naturoterapia i biorezonans. Dzięki testom na nietolerancje pokarmowe Food Print , które również oferujemy, jesteśmy w stanie bardzo dokładnie określić, w czym tkwi problem naszego pacjenta. Dla osób, które są przekonane, że dobrym rozwiązaniem w ich dolegliwościach będzie medycyna naturalna, Wrocław jest idealnym miejscem, aby uzyskać realną, długofalową pomoc.

Jak przebiega leczenie w naszym gabinecie?

W związku z tym, że leczymy holistycznie, nie istnieje u nas coś takiego, jak gotowy scenariusz leczenia ani metodyka pracy. Indywidualne podejście do każdego człowieka to istota naszej pracy, ale w przypadku każdego pacjenta mamy jeden punkt wspólny – konsultacje na żywo lub online, które są niezbędne dla określenia wagi problemu i monitorowania postępów terapii. Następnie jako terapeuta medycyny naturalnej możemy przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę przy wykorzystaniu najnowocześniejszego biorezonansu lub testów na nietolerancje pokarmowe i genetycznych. Gdy uda się określić konkretny zapalnik złego stanu zdrowia, wspólnie ustalamy sposób jego wyleczenia, biorąc pod uwagę nie tylko zioła czy dietę, ale również tryb życia, nastawienie psychiczne, sen, relaks, uzdrowienie relacji z bliskimi i wiele innych czynników, które niekorzystnie wpływają na zdrowie.

Kto powinien skorzystać z medycyny niekonwencjonalnej?

Czy jest to sposób leczenia dla każdego? Zdecydowanie tak! Nie koliduje on z leczeniem tradycyjnym i nie jest dla niego zagrożeniem, natomiast może wspierać poprawę stanu zdrowia nawet przy poważnych schorzeniach. Z rozmów z naszymi pacjentami oraz licznych obserwacji zauważamy, że coraz więcej osób odwiedza nasz gabinet naturoterapii, gdy czują, że ich problemy zdrowotne tkwią gdzieś głębiej, niż tylko w organie, który daje widoczne objawy. Zdarza się, że pomimo leczenia konwencjonalnego pacjent czuje, że bez wzmocnienia swojej odporności naturalnymi metodami, pozbycia się źródeł stresu, czy zmiany swojego nastawienia nie osiągnie poprawy własnego stanu zdrowia i szuka wsparcia w medycynie naturalnej. To bardzo dobry kierunek – dzięki uzdrowieniu swojej duszy, uzyskaniu spokoju i wzmocnieniu naturalnych procesów obronnych swojego ciała, jest ono w stanie nie tylko uleczyć najbardziej palące dolegliwości, lecz również sprawniej bronić się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, na które każdy z nas jest narażony na skutek pędu życia codziennego.

Skorzystaj z naturalnego wsparcia

Wieloletnie doświadczenie z zakresu działania na zdrowie człowieka pozwala nam sądzić, że medycyna holistyczna jest odpowiedzią na wiele niezadanych jeszcze pytań. Osoby, które uważnie obserwują siebie, dbają o własne dobre samopoczucie, pozostawiają sobie przestrzeń do relaksu i potrafią dać sobie to, co najlepsze, tak naprawdę mają w sobie więcej siły do stawiania czoła rozmaitym zagrożeniom dla zdrowia, które czyhają na każdego z nas praktycznie za każdym rogiem. Zbilansowana dieta, pełna wartościowych produktów, które odżywiają, a nie tylko zaspokajają głód, nie polega u nas na odmawianiu sobie przyjemności dla osiągnięcia konkretnego celu. Służy lepszemu zrozumieniu własnego ciała i jego potrzeb, a także dostarczaniu sobie tylko tego, co naprawdę korzystnie na nie działa.

Nasze centrum medycyny naturalnej we Wrocławiu powstało z prawdziwej pasji i przekonania, że bardzo wiele problemów zdrowotnych można pokonać, koncentrując się na człowieku jako całości. Wierzymy, że prawdziwe wsparcie zdrowotne naszych pacjentów musi mieć czysto długofalowe znaczenie. Zapewniamy rozłożoną w czasie terapię z opieką na każdym jej etapie i regularne monitorowanie postępów oraz modyfikacje, które pozwalają dostosować rodzaj leczenia do jak najbardziej aktualnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Dlaczego warto skorzystać z zalet leczenia holistycznego?

W naszych terapiach nie negujemy ani nie zaprzeczamy osiągnięciom medycyny akademickiej. Wręcz przeciwnie – wykorzystujemy najnowsze badania naukowe w celu wdrażania ich do naszych sposobów leczenia i uzyskiwania jak najlepszych wyników. Stale poszerzamy swoją wiedzę i poszukujemy nowych nurtów leczenia. Dzięki medycynie holistycznej możemy po prostu poświęcić pacjentowi więcej czasu – przeprowadzamy wnikliwe rozmowy, dokładnie analizujemy jego problemy i zakładamy, że naprawdę skuteczna terapia wymaga cierpliwości.

Co daje ten rodzaj terapii?

Jako osoby z wieloletnim doświadczeniem w farmacji, mikrobiologii żywności, dietetyce, ziołolecznictwie i medycynie informacyjnej, doskonale rozumiemy, że kiedy pacjent przychodzi do gabinetu, dolegliwości, z którymi się zmaga, są zaledwie wierzchołkiem góry lodowej jego problemów. W rzeczywistości często doskwierają mu również, problemy rodzinne, ciągły stres, samotność ,nadmierna wrażliwość i wiele innych kłopotów, które zdecydowanie nasilają jego stany chorobowe. Nie gwarantujemy ich rozwiązania, ale wskazujemy, co może być przyczyną jego złego samopoczucia. Wskazujemy zgodną z medycyną naturalną ścieżkę, którą należy podążać, aby uzyskać harmonię ciała z duszą i umysłem. Wyjaśniamy, dlaczego przewlekły stres i zamartwianie się nie sprzyjają procesowi zdrowienia. Proponujemy konkretne plany dietetyczne oraz produkty ziołowe, a także rozmaite rodzaje terapii w celu poprawy jakości życia. Dzięki holistycznemu podejściu do własnego organizmu, człowiek zyskuje przede wszystkim niezwykle cenną samoświadomość – rozumie, co mu służy, a czego powinien unikać. Podążanie za tymi wskazówkami to klucz do życia w harmonii, sprzyjającego komfortowi i dobremu samopoczuciu!

Galeria