Warsztaty zielarskie Wrocław

Kalendarium organizowanych przez nas warsztatów i kursów. Zapraszamy!

Warsztaty zielarskie w terenie 18.03.2023

Czteromiesięczny kurs zielarstwa, po którym umiesz wykonać większość preparatów leczniczych stosowanych w klasycznej fitoterapii .

Zapraszamy na warsztate poświęcone wyrobowi naturalnych preparatów leczniczych na choroby tarczycy. Wykonamy m.in. mieszankę adaptogenną, olejek do smarowania tarczycy, syrop rozgrzewający w niedoczynności, nalewkę nasercową w nadczynności, mieszankę przeciwzapalną w chorobach autoimmunologicznych.

Zapraszamy na warsztaty poświęcone wyrobowi naturalnych preparatów leczniczych na choroby i dolegliwości układu oddechowego. Wykonamy m.in. nalewkę na rozrzedzenie śluzu, bazę tłuszczową pod bańki lekarskie, herbatkę na oskrzela, syrop przeciwkaszlowy, nalewkę przeciwwirusową, mieszankę wzmacniającą płuca, dodatkowo omówimy kilka ćwiczeń oddechowych.

Zapraszamy na warsztaty poświęcone wyrobowi naturalnych preparatów leczniczych na choroby i dolegliwości układu pokarmowego. Wykonamy m.in. nalewkę na trawienie, herbatkę na zapalenie żołądka, kapsułki na wzdęcia, nalewkę na wątrobę, mieszankę na SIBO lub kandydozę. Dodatkowo omówimy kilka ćwiczeń nerwu błędnego.

Warsztaty poświęcone wytwarzaniu ziołowych maści leczniczych i kremów pielęgnacyjnych.

Warsztaty tylko w terenie. Przeszukamy łąkę i las. Będziemy kopać korzenie, zbierać ziele, kwiaty, owoce w zależności od sezonu.

Warsztaty tylko w terenie. Przeszukamy łąkę i las. W sobotę będziemy kopać korzenie, zbierać ziele, kwiaty, owoce w zależności od sezonu. W niedzielę będziemy przetwarzać zebrane zioła na preparaty zielarskie.

Warsztaty poświęcone wytwarzaniu globulek i czopków ziołowych.

Warsztaty tylko w terenie. Przeszukamy łąkę i las. Będziemy kopać korzenie, zbierać ziele, kwiaty, owoce w zależności od sezonu.

Warsztaty tylko w terenie. Przeszukamy łąkę i las. W sobotę będziemy kopać korzenie, zbierać ziele, kwiaty, owoce w zależności od sezonu. W niedzielę będziemy przetwarzać zebrane zioła na preparaty zielarskie.

Zapraszamy na warsztaty poświęcone wyrobowi naturalnych mydeł ziołowych

Zapraszamy na warsztaty poświęcone tworzeniu ziołowych maceratów olejowych i glicerytów.

Poza poradnictwem i opracowywaniem indywidualnych terapii Maruna oferuje również autorskie zajęcia praktyczne, na których wszyscy chętni uczestnicy mogą dowiedzieć się, jak samodzielnie w domu przygotowywać produkty ziołowe o charakterze wspomagającym leczenie wielu dolegliwości oraz pielęgnację ciała. Dla osób, które interesują warsztaty zielarskie, Wrocław jest miejscem naszych spotkań w określonych dniach i godzinach – sprawdź w kalendarium, który termin Ci odpowiada i zapisz się!

czytaj więcej

Jakie tematy poruszamy na zajęciach?

Nasze spotkania przebiegają w bardzo przyjemnej, niekrępującej atmosferze w niewielkich grupach. Ma ona na celu rozbudzenie ciekawości kursantów, oswojenie ich z tematem ziołolecznictwa, zachęcenie do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Poza teorią przyswoisz na nich wiele praktycznych informacji na temat:
– gatunków ziół
– właściwości roślin
– sposobów sporządzania różnych preparatów: maści, kremów, wywarów, naparów, globulek i innych
– proporcji, które są niezbędne do uzyskania efektu terapeutycznego
– procesów, jakie zachodzą podczas przetwarzania ziół tradycyjnymi metodami
– działania substancji znajdujących się w różnych częściach roślin na różne dolegliwości;
Osoby, które są zainteresowane naturalnymi metodami leczenia, wspomagania odporności i dobrego samopoczucia, powinny zdecydować się na warsztaty z zielarstwa, które pokazują, w jaki sposób wykorzystać naturalne, niedrogie i niezwykle skuteczne sposoby radzenia sobie z różnymi problemami natury zdrowotnej i kosmetycznej. W czasie naszych spotkań poruszamy wiele zagadnień, z którymi prawdopodobnie boryka się każdy z nas, takich jak infekcje, bóle brzucha, bezsenność, choroby tarczycy i wiele innych. Uczymy, jak przy pomocy prostych metod wytwarzać swoje własne preparaty ziołowe, które mogą być wsparciem w tego typu kłopotach.

Praktyczny kurs ziołolecznictwa we Wrocławiu – autorski program

W całej naszej praktyce bazujemy wyłącznie na własnej szerokiej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w zakresie pomagania naszym pacjentom w różnych dolegliwościach. Starannie wyselekcjonowaliśmy zagadnienia, które najbardziej interesują naszych pacjentów, i na ich podstawie stworzyliśmy autorski program zajęć tematycznych. Dla osób, które myślą o pracy jako fitoterapeuta taki kurs z pewnością będzie obfitował w dużo praktycznej wiedzy, która w przyszłości zaowocuje sukcesami zawodowymi.
Nasze spotkania podzieliliśmy na kilka osobnych grup, w zależności od kluczowych tematów, które będziemy na nich poruszać. Są to między innymi:
– dolegliwości układu trawiennego i choroby tarczycy – sporządzanie preparatów ziołowych, które wspomagają ich leczenie;
– maści oraz kremy na bazie ziół, bardzo przydatne w codziennej pielęgnacji skóry problematycznej i w profilaktyce;
– globulki i czopki ziołowe – dlaczego ich forma podania jest tak skuteczna i na jakie dolegliwości pomagają;
– warsztaty praktyczne w terenie i w zielarni – w formie dwudniowych zjazdów;

Z nami dowiesz się, jak odróżniać poszczególne rośliny i wybierać te w odpowiedniej fazie wzrostu, z których uda Ci się pozyskać najwięcej składników aktywnych, poznasz wiele ciekawych gatunków i nauczysz się, jak poszukiwać stanowisk, w których mogą one rosnąć. Zebrane samodzielnie zapewnią Ci darmowe źródło zdrowia, ale również proces ich zbierania, suszenia i przetwarzania dostarczy Ci mnóstwa satysfakcji.

Dlaczego warto wybrać kurs zielarski we Wrocławiu?

Wybierając naturalne metody wspomagania swojego organizmu nigdy nie będziesz stratny! Poprzez wykorzystywanie doskonale znanych ludziom od setek lat roślin można w bezpieczny, a przy tym naprawdę skuteczny sposób radzić sobie zarówno z powszechnymi dolegliwościami, jak i z tymi poważniejszymi – gdyż ziołolecznictwo nie stoi w sprzeczności z konwencjonalną medycyną, a wręcz wspiera ją. Osoby, które chciałyby w przyszłości pracować jako zielarz fitoterapeuta powinny postawić na kurs, który pomoże im poukładać dotychczas zdobytą wiedzę i wykorzystywać ją w praktyce. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z naszej oferty?

Rośliny lecznicze spotyka się na każdym kroku – na łące, na polach, nawet na własnym podwórku. Surowiec do wykonywania domowych globulek, maści czy kremów masz zatem na wyciągnięcie ręki, i to zupełnie za darmo. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, czy pozyskuje się je z miejsc wolnych od zanieczyszczeń, czyli jak najbardziej oddalonych od szlaków komunikacyjnych, a także nieskażonych opryskami chemicznymi. Warsztaty z zielarstwa mogą zmienić Twój sposób postrzegania otoczenia – kiedy je ukończysz, zaczniesz dostrzegać wokół siebie mnóstwo uzdrawiających roślin, a każdy piknik za miastem będzie dla Ciebie doskonałą okazją, by ich nazbierać i przyrządzić z nich zapas swoich ulubionych preparatów na najczęściej trapiące Twoją rodzinę dolegliwości.

Komu polecamy nasz kurs ziołolecznictwa?

Niektóre dziko rosnące oraz uprawne rośliny pomimo niepozornego wyglądu mają w sobie mnóstwo aktywnych substancji, które bardzo korzystnie oddziałują na organizm człowieka. Rozluźniają mięśnie, koją układ nerwowy, pobudzają trawienie, wspomagają pracę wątroby – i robią wiele innych wspaniałych rzeczy. Aby móc je jak najskuteczniej wykorzystywać w swoich codziennych dolegliwościach, należy dobrze poznać każdą z nich, jej składniki i działanie. Książki i filmy z zakresu ziołolecznictwa nie zawsze w pełni odpowiadają na wszystkie Twoje pytania – natomiast praktyczne zajęcia w Marunie już owszem!

Polecamy je przede wszystkim osobom, które myślą na poważnie o tym, by w przyszłości pracować z ziołami, lub jedynie pragną zgłębić wiedzę o roślinach na potrzeby leczenia i profilaktyki własnej oraz swoich najbliższych. To doskonały sposób na zdobycie licznych umiejętności, które w przyszłości prawdopodobnie przełożą się na o wiele mniejsze wydatki na leki czy suplementy diety. Rzecz jasna, nasze warsztaty to również bardzo precyzyjne informacje na temat konkretnych dolegliwości – dlatego polecamy je osobom, które od lat się z nimi borykają i poszukują alternatywnych metod terapii. Wierzymy, że dzięki naszemu holistycznemu wsparciu z zakresu wspomagania leczenia i pielęgnacji skóry, już niebawem będziesz cieszyć się dużo lepszym zdrowiem i pozytywnym samopoczuciem – czego serdecznie Ci życzymy!

Naturalna pielęgnacja cery dzięki ziołowym mydłom

Naszej skórze najlepiej służy to, co naturalne – pochodzące wprost z ziemi, bez sztucznych substancji wyprodukowanych w laboratoriach. Dlatego Maruna oferuje Ci również specjalistyczne warsztaty mydlarskie we Wrocławiu, podczas których nauczysz się, jak we własnym domu, bezpiecznie tworzyć pachnące i świetnie pielęgnujące skórę mydełka. Można je wykorzystywać nie tylko do mycia rąk, ale również do całego ciała, a nawet twarzy czy włosów – w zależności od użytych substancji i ziół. Domowej roboty kosmetyki pielęgnacyjne to także świetny pomysł na autorski prezent dla bliskich osób na każdą okazję.

Warsztaty mydlarskie Wrocław – dlaczego warto?

Chcemy przekazać Ci wartościową wiedzę na temat ziół i roślin leczniczych, których właściwości są bardzo szerokie, a możliwości wykorzystania – niemal nieograniczone. To jeden z tych bezpiecznych sposobów pielęgnacji cery – zarówno tej normalnej, jak i wrażliwej, trądzikowej czy wysuszonej. Brak substancji konserwujących, barwników i innych chemicznych dodatków do mydeł, których codziennie używa Twoja rodzina, to najlepszy sposób na to, aby skóra mogła uwolnić się od ich obciążającego wpływu i zaprezentować się w najlepszym, bo zdrowym wydaniu. Podczas warsztatów mydlarskich pokażemy Ci, że wytwarzanie naturalnych kosmetyków nie wymaga posiadania specjalnych pomieszczeń ani sprzętu, a jedynie surowca roślinnego, kilku dodatkowych składników i czasu, który spędzony przy wytwarzaniu mydła z pewnością okaże się bardzo satysfakcjonujący. Zapisz się, aby zrewolucjonizować swoje podejście do codziennej higieny!